fbpx

istanbul Şehir Otelleri

Türkiye’nin turizm bakımından en gözde şehirlerinden olan İstanbul, aynı zamanda ülkemizin en kalabalık şehirleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Metropol kentler arasında küresel çapta İstanbul’a duyulan ve gösterilen ilgi oldukça yüksek. Dolayısıyla yıl içerisinde bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin hayli fazla. İstanbul, tarihi yerlere sahip olması nedeniyle özellikle bazı bölgeler de yoğun anlara şahitlik etmektedir. Fakat bunun yanı sıra İstanbul’un hemen her noktasında turizm ve konaklama bakımından yoğunluk yaşanıyor. Zira, tatilciler bölgenin belirli bölgelerinde vakit geçirseler de konaklama için farklı alternatif arayışları içerisine girmekteler.

Tam da bu noktada butik İstanbul şehir otelleri ön plana çıkıyor. İstanbul, metropol kent olması nedeniyle büyük şehir faktörleri herkes tarafından hissedilir. Özellikle büyük şehir havası içerisinde konaklamak isteyen kişiler için İstanbul en eşsiz seçenekler arasındadır. Dolayısıyla şehir otelleri tercihinde bulunmak, oldukça avantajlı olacaktır. İstanbul butik şehir otelleri arasında şehir otelleri tercihi yapmanın ne gibi bir avantajı olduğu konusuna yazımızın devamında değineceğiz.

Fakat şu an İstanbul şehir otelleri denildiğinde akla ilk gelen lokasyonlardan birine değinmekte fayda olacaktır. Palace Suit Hotel, İstanbul’un en gözde adresleri arasında yer almakta ve tatilcilerine sunduğu kaliteli hizmetleri ile bilinmektedir. Tüm bunların yanı sıra İstanbul butik şehir otelleri kapsamında konaklama yapılmasıyla beraber şehrin sanatsal ve kültürel pek çok etkinliğine de katılım sağlama olanağı artıyor. Dolayısıyla; keyifli tatil yapmak, İstanbul havası solumak ve yüksek kalitede konaklama hizmeti almak için İstanbul şehir otelleri en güzel tercihler arasındadır.

Şehir Otellerinde Kalmanın Avantajları

  • Bilindiği üzere İstanbul kalabalık şehir olması sebebiyle ulaşım bakımından yoğun zamanlar yaşatabiliyor. Bu gibi durumlarda merkezi adreslerde yer almak ve konaklamak çoğu zaman avantajlı durumdur. Zira popüler olan noktalara yakın olmaları ve ulaşım açısından sorun yaratmamaları nedeniyle İstanbul şehir otelleri ayrıcalıklı konumdadır. Ayrıca otel içerisinde hizmet veren yetkili kişilerin, otel müşterilerine ulaşım konusunda yardımcı olmaları da butik İstanbul şehir otellerinin avantajları arasındadır.
  • İstanbul şehir otellerinde konaklama yamanın belki de en büyük avantajlarından bir tanesi, şehrin hareketini daima yakalıyor olmanız olacaktır. Hayatın neredeyse sürekli olarak devam ettiği bu kentte, şehrin ritmini yakalamak kolay olmayabilir. Fakat şehir otelleri kapsamında konaklama yapıldığında, İstanbul’un ruhunu ve enerjisini iliklerinize kadar hissetmeni mümkün.
  • İstanbul denildiğinde akla ilk olarak tarihi yerler ile ilgili çarpıcı bilgiler gelse de bölgede gerçekleşen kültür ve sanat faaliyetleri üst düzeydedir. Bu sebeple kişilerin pek çok bakımdan doyum yaşayacakları kesindir. İstanbul şehir otelleri içerisinde konaklayan tatilciler, kültür ve sanat etkinliklerine katılımda kolay imkânlara sahip olacaktır. Özellikle yılın belli zamanlarında kısa süreli olarak düzenlenen bu etkinlikler, dünya çapında katılım gösterilen etkinler arasındadır. Dolayısıyla kişilere kattığı, kendini gerçekleştirme hissiyatı fazladır.
  • Bölgede popüler olan adreslere yakın olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilen İstanbul butik şehir otelleri, aynı zamanda başarılı restoranlara da yakındır. Dünya’nın en önemli lezzet durakları arasında yer alan İstanbul, çeşitli yemek kültürlerine sahip olması nedeniyle ilgi odağıdır. Gastronomiye ilgi duyan kişiler veya yeni lezzetler deneyimlemek isteyen kişiler, mutlaka İstanbul butik restoranlarını ziyaret etmelidir.

İstanbul’un Dünyaya Açılan Gastronomi Macerası

Dünya çapında en önemli gastronomi kriterleri arasında olan Michelin Yıldızı, sayıca çok az restoranda mevcuttur. Bu restoranlardan bazıları ülkemizde İstanbul’da hizmet veriyorlar. Özellikle 2022 yılında Türkiye’de Michelin Yıldızı alan restoran sayısı, geçtiğimiz diğer yıllara kıyasla artmıştır.  Türk mutfağına ait olan menülere yer veren İstanbul restoranları, otel konaklaması yapanların ve bölgeyi ziyarete gelen kişilerin mutlaka uğradıkları yerlerdendir. Özellikle Beyoğlu civarlarında yoğunlaşan restoranlar, bölgenin birbirinden farklı noktalarında hizmet vermektedir. Kimi restoranlara gösterilen ilginin yüksek olması sebebiyle yemek planınızdan birkaç gün önce randevu için iletişime geçmenizde fayda var. Zira İstanbul’a kadar gidip de bu lezzetleri deneyimlemek büyük kayıp olacaktır. İstanbul butik otel restoranları da Türk mutfağını layıkıyla temsil eden adreslerdendir.

Otel restoranları içerisinde ülkemize ait yöresel lezzetler ve dünya mutfağı menülerine ait ürünler mevcuttur. Tatilciler, kendileri için en uygun olan yemek tercihini yaparak restoranları değerlendirebilirler. Eğer siz de yakın zamanda İstanbul şehir otelleri kapsamında konaklama yapacaksanız uğramanız gereken duraklar arasında restoranlar olduğunu unutmayın. İstanbul tatili boyunca öğle ve akşam yemeklerinden birinde Sultanahmet köftesi yenilmelidir.

Bunun yanı sıra adını tüm Türkiye’ye duyurmuş olan Sarıyer börekleri de kahvaltı ve öğlen atıştırmalıklarında sizlere eşlik edecektir. Yemek bir yana dursun İstanbul ziyaretinde içecek kültürüne de önem veren kişiler vardır. Bu kişilerin en çok merak ettiği ve deneyimlemek istediği içecekler arasında ilk sırada Türk kahvesi geliyor. Her ne kadar yerli turistler bu lezzete aşina olsalar da yabancı turistler için Türk kahvesi başlı başına merak edilen lezzetlerdendir. Türkiye’nin kültürün inşasında sembol olması da Türk kahvesinin en çok merak edilenler arasında ilk sırada yer almasına sebep oluyor. Eğer siz de yakın tarihte İstanbul şehir otelleri kapsamında konaklama yapmayı düşünüyorsanız bahsi geçen lezzetleri tatmalısınız.

istanbul butik şehir otelleri

istanbul butik şehir otelleri

İstanbul’da Eğlence Kültürü

İstanbul, her tarzdan eğlence anlayışına sahip insanların ortak noktası olan şehirlerdendir. Dolayısıyla kent içerisinde pek çok farklı aktivite mevcuttur. Her yaştan insanın verimli ve keyifli vakit geçirebileceği İstanbul’da sayıca çok fazla eğlence merkezi vardır. Bilindiği üzere eğlence merkezleri, toplu olarak zaman geçirmenin mümkün olduğu ve ziyaretçilere birbirinden farklı oyun deneyimlerini yaşayabilecekleri alanlardır. Fakat bunun yanı sıra 3D kısa film gösterimleri, buz pateni ve lunaparklar gibi çocukların sevebileceği ve sadece onlara özel eğlence merkezleri de vardır. Tüm bunların yanı sıra dev akvaryumlar, şu an İstanbul’un en çok ziyaret edilen noktaları arasındadır.

Yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kuran bu dev akvaryumları, denizaltı keşfine çıkmak için oldukça iyi bir sebep. İstanbul, her ne kadar metropol bir kent olsa da ve içerisinde eğlence için çok çeşitli mekanlar bulunsa da eğlenmenin çok kolay yolu daha vardır. Herkesin bildiği üzere butik İstanbul şehir otelleri yakınlarında günün hemen her saati canlıdır ve sokak müzikleri icra edilmektedir. Şehir merkezleri aslında şehrin kalbinin attığı yerlerdir. Bu sebepten ötürü de bu tarz yerlerde hayat hiç durmaz diyebiliriz. Dolayısıyla İstanbul tatili yapıldığı sırada günün her vakti sokak müzikleri ile karşılaşmak mümkündür.

Sokaklarda dans eden, şarkıya eşlik eden kişiler görmek ise oldukça olasıdır. Sokak müzikleri çok keyifli olsa da kapalı ortamda vakit geçirmek isteyen kişiler için müzikli eğlence mekânlarının sayısı da hayli fazladır. Özellikle akşam vakitlerinde aktifleşmeye başlayan bu mekânlar sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Kültür ve sanat denildiğinde Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olan İstanbul’da tiyatro ve müzik söyleşileri de sıklıkla yapılıyor. Gerek İstanbullular gerekse bölgeyi ziyarete gelen kişiler, bu etkinliklere yüksek düzeyde katılım gösteriyorlar.

İstanbul’da Görülmesi Gereken Yerler

İstanbul, tarihi ve doğal yapılarının meşhur olması nedeniyle küresel çapta adını duyurmuş şehirlerimiz arasındadır. İstanbul şehir otelleri, bu yerlere yakın olması nedeniyle tatilcilerin konaklamada öncelikli durakları arasındadır. Ayrıca şehir otelleri, pek çok konuma yakın olması ve ulaşımda sorun yaşanmaması nedeniyle de İstanbul tatili yapanların öncelikli tercihler arasındadır. İstanbul tatilli sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden bazılarını sizler için derledik. Gelin, hep birlikte bu yerlerin nereler olduğuna bakalım.

  • Galata Kulesi: İstanbul’un ve Türkiye’nin sembolleri arasında yer alan Galata Kulesi, Beyoğlu’ndadır. Beyoğlu hem tarihi yapısı hem de mimarisi ile yılın her zamanı ziyaretçilerini büyülüyor. Dolayısıyla şehrin nabzının attığı en önemli yerlerden bir tanesi Beyoğlu’dur. Galata Kulesi’nin de burada yer alması nedeniyle bölgedeki canlılık çok fazladır. Kule’nin hizmet vermeye başladığı ilk saatten bu yana kuleye çıkmak isteyenler oluşan uzun kuyruk vardır. Ziyaretçiler her ne olursa olsun tüm bunları göz önünde bulundurarak, Galata Kulesi’ne çıkmak isterler.
  • Yerebatan Sarnıcı: Şehrin su ihtiyacının karşılanması nedeniyle yapılan bu sarnıç, günümüzde en önemli müzelerden birisi olarak konumlanıyor. Soğukçeşme Sokağı’nda olan Yerebatan Sarnıcı, restorasyon işlemlerinden sonra binlerce ziyaretçiyi ağırlamıştır.
  • İstiklal Caddesi: Beyoğlu’nda bulunan diğer önemli yer de elbette İstiklal Caddesi’dir. İstiklal Caddesi, geçmişten günümüze birbirinden renkli anlara şahitlik etmiştir. İstanbul’un adeta kalbi olarak nitelendirilen bu yer, nostaljik hava da vermekte. Zira belli saat aralıkları içerisinde eski nostaljik kırmızı tramvay seferleri cadde boyunca yapılıyor. Ziyaretçiler, tramvaya binmeseler bile o anlara şahitlik etmeleri de kâfi olacaktır.
  • Dolmabahçe Sarayı: Beşiktaş’ta bulunan Dolmabahçe Sarayı, Türkiye’nin en önemli sembollerinden birisidir. Osmanlı Saraylarından bir tanesi olması ve tarihi bir geçmişe sahip olması nedeniyle sarayın önemi büyüktür. Eğer siz de yakın zamanda İstanbul tatili yapmayı planlıyorsanız bu adreslere mutlaka uğramalısınız. Bir diğer yazımızı okumak için linke tıklayınız: https://palacesuithotel.com/turizm-sektorunde-dijital-teknolojiler/